Aktualności


Opublikowano: 25.01.2019r.


Opublikowano: 13.01.2019r.

X Europejski Salon Sukcesu z uroczystym Opłatkiem WielokulturowymOpublikowano: 28.12.2018r.


Projekt „W SIECI BEZ BARIER” realizowany jest przez Fundację E-Prosperity w partnerstwie z Europejskim Domem Spotkań- Fundacją Nowy Staw.

CEL PROJEKTU:

poprawa kompetencji cyfrowych społeczeństwa na tle średniej UE oraz zwiększenie wykorzystania usług e-administracji.

Stowarzyszenie Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy, jako potencjalny partner, prowadzi nabór zainteresowanych gmin do wzięcia udziału w projekcie, gdyż w każdej gminie jest możliwość utworzenia partnerstwa z organizacjami pozarządowymi, które chcą działać na rzecz rozwoju cyfrowych kompetencji mieszkańców.

EFEKT REALIZACJI PROJEKTU:

zwiększenie umiejętności korzystania z Internetu (w tym z e-usług publicznych).

Pokazane zostaną możliwości, jakie daje komputer z dostępem do Internetu np. wykonywanie przelewów on-line, załatwianie spraw urzędowych przez Internet m.in. wnioski o zaświadczenia, świadczenia czy o dowód osobisty,  sprawdzanie długości oczekiwania na przyjęcie przez lekarza-specjalistę NFZ, rozliczenia podatkowe online (e-płatności i e-deklaracje), płacenie podatków, dokonywanie zakupów czy rezerwowanie podróży. Osoby biorące udział w projekcie przejdą szkolenia, kursy e-learningowe oraz webinaria.

Fundacja E-Prosperity w partnerstwie z Europejskim Domem Spotkań-Fundacją Nowy Staw jako organizatorzy będą wspierać lokalnych organizatorów szkoleń, trenerów i inne instytucje zainteresowane rozwojem edukacji cyfrowej w danej gminie. Planowane jest maksymalne wykorzystanie lokalnych zasobów: ludzi, instytucji czy infrastruktury, tak, aby mieszkańcy gmin objętych projektem mogli stale doskonalić nowe umiejętności, kiedy pojawią się nowe programy, aplikacje i e-usługi.

Projekt „ W SIECI BEZ BARIER” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”).

PODSTAWOWE DANE:

Budżet: 8 757 415,49 PLN (w tym dofinansowanie projektu z UE: 7 411 400,00 PLN)

Czas: 01.03.2018-29.02.2020 (24 miesiące)

Zasięg: łącznie 373 gmin z terenu województwa lubelskiegopodkarpackiego

NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA:

· Przygotowanie programów szkoleń stacjonarnych oraz kursów e-learningowych w siedmiu obszarach tematycznych zwanych dalej modułami. Są to: . „Rodzic w Internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam  w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)” – z wykorzystaniem popularnych kreatorów, „Rolnik w sieci”, „Kultura w sieci” .

· Szkolenie i wsparcie instruktorów lokalnych, działających na terenie gmin objętych projektem. Zakres szkoleń to metodologia edukacji dorosłych oraz 7 obszarów wymienionych powyżej; instruktorzy odbędą kurs kompetencji edukacyjnych, składający się z 10 spotkań online, prowadzonych przez trenerów organizatora, z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi edukacyjnych zamieszczonych na przygotowanej przez operatora platformie e-learningowej.

· Zakup i dostarczenie sprzętu komputerowego do miejsc, w których będą się odbywać szkolenia;

· Szkolenia dla mieszkańców (stacjonarne i on-line) – mieszkańcy, którzy nie potrafią korzystać z komputera i internetu oraz ci, którzy korzystają z nich w niewielkim stopniu, będą uczestniczyć w średnio 32-godzinnych szkoleniach związanych z najbardziej przydatnymi im e-usługami (przykładowo rolnicy będą mogli się nauczyć korzystać z usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl) czy rodzice dzieci, w których szkole właśnie wprowadzono e-dziennik, będą mogli nauczyć się jego obsługi). Łącznie w szkoleniach weźmie udział ok. 14 075 osób, w tym ok. 2 162 osób z niepełnosprawnościami.

· Granty w wysokości 15 000 – 150 000 zł.

· Utworzenie platformy internetowej, na której będą dostępne wszystkie materiały wypracowane w ramach projektu (podręczniki, programy szkoleń, kursy e-learningowe czy nagrania webinariów).

DZIĘKI PROJEKTOWI UCZESTNICZĄCE W NIM GMINY:

· Otrzymają szkolenia, dzięki którym mieszkańcy zdobędą nowe umiejętności cyfrowe i będą mogli korzystać z lokalnych, regionalnych i krajowych e-usług;

· Zyskają grono przeszkolonych trenerów i organizatorów szkoleń, którzy będą mogli kontynuować edukację cyfrową dla mieszkańców także po zakończeniu projektu;

· Będą mieć pewność, że działania z zakresu edukacji cyfrowej prowadzone przez różne instytucje w gminie są skoordynowane i efektywne.

· Otrzymają wsparcie, dzięki któremu mieszkańcy – w tym osoby z różnymi niepełnosprawnościami – staną się bardziej samodzielni, aktywni społecznie i zawodowo.


 

Opublikowano: 09.09.2018r.

Opublikowano: 27.01.2018r.

Opłatek Wielokulturowy 20.01.2018

 

Opublikowano: 16.01.2018r.

Opublikowano: 28.12.2017r.


Opłatek z …..certyfikatem ECDL

Dzięki gościnności proboszcza kościoła NMP Nieustającej Pomocy w Przemyślu, duszpasterza Niezależnego Forum Prywatnego Biznesu księdza prałata Stanisława Ożoga, w dniu 17 grudnia 2017 roku, w Sali Konferencyjnej tutejszej parafii, Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy zorganizował spotkanie opłatkowe absolwentów kursu komputerowego. Kurs, skierowany do osób które ukończyły 50 rok życia, - „Zwiększenie kompetencji TIK osób 50+ w powiatach przemyskim i m. Przemyśl” objęty był patronatem Starosty Przemyskiego.

W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni uczestnicy szkolenia, wykładowcy, egzaminatorzy, przedstawiciel Starostwa Powiatowego oraz zarząd Konwentu.

Gospodarz spotkania ks. proboszcz Stanisław Ożóg rozpoczął uroczystość modlitwą oraz słowami życzę, żebyśmy przeżyli święta w duchu wspólnoty, ze swoimi bliskimi. Życzę, żebyśmy doświadczali Bożej obecności. Niech Jezus umacnia w nas to, co dobre. Niech nas prowadzi do sukcesów życiowych” .

Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. Po wspólnej modlitwie zebrani dzielili się opłatkiem składając sobie wzajemne świąteczno-noworoczne życzenia. Następnie czterdziestu absolwentów kursu 50+ z rąk koordynatora projektu otrzymało zaświadczenia ukończenia szkolenia oraz certyfikaty ECDL.

Spotkanie mające  na celu uroczyste wręczenie certyfikatów a także pielęgnowanie i podtrzymywanie tradycji religijnych, było również są wspaniałą okazją do integracji społeczności i do dostarczenia wszystkim zgromadzonym radosnych przeżyć.

 

„ZWIĘKSZENIE KOMPETENCJI TIK OSÓB 50+ W POWIATACH PRZEMYSKIM I M.PRZEMYŚL „ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 .

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

Opublikowano: 14.12.2017r.


Opublikowano: 20.10.2017r.

Opublikowano: 18.07.2017r.

Opublikowano: 20.06.2017r.

Zarząd Przemyskiego Konwentu-Społeczno-Gospodarczego w związku z realizacją projektu " Zwiększenie kompetencji TIK osób 50+ w powiecie przemyskim i mieście Przemyśl" ogłasza nabór kandydatów do prowadzenia zajęć szkoleniowych. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres przemyskikonwent@o2.pl

 

Opublikowano: 08.06.2017r.

Opublikowano: 25.05.2017r.

Opłatek Wielokulturowy 2017-01W sobotę 2.01.2016r. w restauracji Marko odbył się Europejski Salon Sukcesu. Gościem był Książę Jan Żyliński

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Relację z imprezy oraz galerię zdjęć opublikował Portal Przemyski. http://www.portalprzemyski.pl/w-sobote-w-restauracji-marko-odbyl-sie-europejski-salon-sukcesu-gosciem-byl-ksiaze-jan-zylinski-galeria-zdjec/

 

Zaproszenie na V Europejski Salon Sukcesu

Konwent Aktywizuje Bezrobotnych

27 października 2014 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło na Podkarpaciu przetarg dla agencji zatrudnienia na wykonanie usługi aktywizacji 1500 bezrobotnych z powiatów przemyskiego, łańcuckiego, niżańskiego i sanockiego. Program ten  realizowany będzie przez dwa lata. Jego budżet wynosi 15 mln zł, pieniądze pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy. Przetarg ten wygrały organizacje pozarządowe: konsorcjum Stowarzyszenia B-4 i Towarzystwa ALTUM Programy Społeczno-Gospodarcze.

W maju 2015 roku członkowie zarządu Przemyskiego Konwentu  Społeczno- Gospodarczego podjęli się realizacji tego trudnego zadania przyjmując od Stowarzyszenia B4 zlecenie aktywizacji bezrobotnych z powiatu przemyskiego, w którym bezrobocie w ubiegłym roku wyniosło 18,9% (źródło: statystyki PUP w Przemyślu, www.pup.przemysl.pl).

Każda z osób prowadzących aktywizację, opiekująca się 75 bezrobotnymi, odpowiedzialna jest za cały proces, od momentu diagnozy, poszukiwania pracy, po utrzymanie w zatrudnieniu. Podczas całej ścieżki realizowany jest proces szkolenia, pozwalający rozpoznać klientowi jego umiejętności, zdolności i talenty oraz pełniej wykorzystać potencjał.

Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy zwraca się do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego , chcących pozyskać wartościowego pracownika, o zgłaszanie potrzeb kadrowych na nasz adres e-mailowy przemyskikonwent@o2.pl lub prosimy dzwonić pod numer telefonu 693 500 006.

 

IV Europejski Salon Sukcesu, Przemyśl, 16 maja 2015    Galeria

16 maja 2015 roku w Sali Balowej restauracji Marko w Przemyślu odbył się IV Europejski Salon Sukcesu.

Gościem specjalnym Salonu był Mieczysław Miazga – Prezes Zarządu Zakładu Mięsnego „ Smak-Górno”  w Górnie koło Rzeszowa . W udzielonym wywiadzie, prowadzonym przez redaktora Jana Miszczaka, Mieczysław Miazga przekazał licznie zgromadzonym uczestnikom spotkania, że kierowany przez niego zakład od swojego założenia w 1991 roku konsekwentnie kieruje się drogą oferującą klientom smakołyki, których receptury powstawały latami w drobnych polskich gospodarstwach i które wyznaczają prawdziwą tradycję oryginalnych polskich smaków. Jak stwierdził, duże zainteresowanie, liczne nagrody w krajowych i zagranicznych konkursach oraz - przede wszystkim uznanie i popularność wyrobów wśród konsumentów pokazują, że jest to droga właściwa. Uczestnicy Salonu mieli możliwość zapoznać się ze wspaniałym smakiem wyrobów wędliniarskich podczas ich degustacji .

Gościem Salonu byli również Dmytro Minakow i Wasyl Pidust -  właściciele ukraińskiej marki handlowej „Łastoczka” ,którzy uczestnikom imprezy zaoferowali do konsumpcji swój sztandarowy produkt jakim jest zupa grochowa. W dalszej części spotkania dr psychologii Jurij Marciniszyn dokonał prezentacji „rurki Marciniszyna”, urządzenia powodującego zmianę właściwości cieczy.

W Salonie , który prowadził Jan Piszak,  uczestniczyli przedstawiciele parlamentu RP, władz samorządu województwa oraz samorządu terytorialnego.

Oprawę muzyczną  zapewniła przemyska formacja A-Z oraz rewelacyjni soliści Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu we Lwowie Oksana Mucha i Olech Lichach. Imprezę zakończył Bal Majowy, który potrwał do białego rana. Do tańca grała, jak zwykle doskonała, grupa INES.

Link do filmu:


Europejski Salon Sukcesu 16.05.2015, cz.1

Europejski Salon Sukcesu 16.05.2015, cz.2 

III Europejski Salon Sukcesu, Przemyśl 2015

List z podziękowaniami od Ministra Spraw Zagranicznych

Opłatek Wielokulturowy 2015-01

Galeria

Napisali o nas...

Image and video hosting by TinyPic