Aktualności

Opublikowano: 20.10.2017r.

Opublikowano: 18.07.2017r.

Opublikowano: 20.06.2017r.

Zarząd Przemyskiego Konwentu-Społeczno-Gospodarczego w związku z realizacją projektu " Zwiększenie kompetencji TIK osób 50+ w powiecie przemyskim i mieście Przemyśl" ogłasza nabór kandydatów do prowadzenia zajęć szkoleniowych. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres przemyskikonwent@o2.pl

 

Opublikowano: 08.06.2017r.

Opublikowano: 25.05.2017r.

Opłatek Wielokulturowy 2017-01W sobotę 2.01.2016r. w restauracji Marko odbył się Europejski Salon Sukcesu. Gościem był Książę Jan Żyliński

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Relację z imprezy oraz galerię zdjęć opublikował Portal Przemyski. http://www.portalprzemyski.pl/w-sobote-w-restauracji-marko-odbyl-sie-europejski-salon-sukcesu-gosciem-byl-ksiaze-jan-zylinski-galeria-zdjec/

 

Zaproszenie na V Europejski Salon Sukcesu

Konwent Aktywizuje Bezrobotnych

27 października 2014 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło na Podkarpaciu przetarg dla agencji zatrudnienia na wykonanie usługi aktywizacji 1500 bezrobotnych z powiatów przemyskiego, łańcuckiego, niżańskiego i sanockiego. Program ten  realizowany będzie przez dwa lata. Jego budżet wynosi 15 mln zł, pieniądze pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy. Przetarg ten wygrały organizacje pozarządowe: konsorcjum Stowarzyszenia B-4 i Towarzystwa ALTUM Programy Społeczno-Gospodarcze.

W maju 2015 roku członkowie zarządu Przemyskiego Konwentu  Społeczno- Gospodarczego podjęli się realizacji tego trudnego zadania przyjmując od Stowarzyszenia B4 zlecenie aktywizacji bezrobotnych z powiatu przemyskiego, w którym bezrobocie w ubiegłym roku wyniosło 18,9% (źródło: statystyki PUP w Przemyślu, www.pup.przemysl.pl).

Każda z osób prowadzących aktywizację, opiekująca się 75 bezrobotnymi, odpowiedzialna jest za cały proces, od momentu diagnozy, poszukiwania pracy, po utrzymanie w zatrudnieniu. Podczas całej ścieżki realizowany jest proces szkolenia, pozwalający rozpoznać klientowi jego umiejętności, zdolności i talenty oraz pełniej wykorzystać potencjał.

Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy zwraca się do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego , chcących pozyskać wartościowego pracownika, o zgłaszanie potrzeb kadrowych na nasz adres e-mailowy przemyskikonwent@o2.pl lub prosimy dzwonić pod numer telefonu 693 500 006.

 

IV Europejski Salon Sukcesu, Przemyśl, 16 maja 2015    Galeria

16 maja 2015 roku w Sali Balowej restauracji Marko w Przemyślu odbył się IV Europejski Salon Sukcesu.

Gościem specjalnym Salonu był Mieczysław Miazga – Prezes Zarządu Zakładu Mięsnego „ Smak-Górno”  w Górnie koło Rzeszowa . W udzielonym wywiadzie, prowadzonym przez redaktora Jana Miszczaka, Mieczysław Miazga przekazał licznie zgromadzonym uczestnikom spotkania, że kierowany przez niego zakład od swojego założenia w 1991 roku konsekwentnie kieruje się drogą oferującą klientom smakołyki, których receptury powstawały latami w drobnych polskich gospodarstwach i które wyznaczają prawdziwą tradycję oryginalnych polskich smaków. Jak stwierdził, duże zainteresowanie, liczne nagrody w krajowych i zagranicznych konkursach oraz - przede wszystkim uznanie i popularność wyrobów wśród konsumentów pokazują, że jest to droga właściwa. Uczestnicy Salonu mieli możliwość zapoznać się ze wspaniałym smakiem wyrobów wędliniarskich podczas ich degustacji .

Gościem Salonu byli również Dmytro Minakow i Wasyl Pidust -  właściciele ukraińskiej marki handlowej „Łastoczka” ,którzy uczestnikom imprezy zaoferowali do konsumpcji swój sztandarowy produkt jakim jest zupa grochowa. W dalszej części spotkania dr psychologii Jurij Marciniszyn dokonał prezentacji „rurki Marciniszyna”, urządzenia powodującego zmianę właściwości cieczy.

W Salonie , który prowadził Jan Piszak,  uczestniczyli przedstawiciele parlamentu RP, władz samorządu województwa oraz samorządu terytorialnego.

Oprawę muzyczną  zapewniła przemyska formacja A-Z oraz rewelacyjni soliści Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu we Lwowie Oksana Mucha i Olech Lichach. Imprezę zakończył Bal Majowy, który potrwał do białego rana. Do tańca grała, jak zwykle doskonała, grupa INES.

Link do filmu:


Europejski Salon Sukcesu 16.05.2015, cz.1

Europejski Salon Sukcesu 16.05.2015, cz.2 

III Europejski Salon Sukcesu, Przemyśl 2015

List z podziękowaniami od Ministra Spraw Zagranicznych

Opłatek Wielokulturowy 2015-01

Galeria

Napisali o nas...

Image and video hosting by TinyPic